Kontakt

DQS Slovakia s.r.o.

Bôrická cesta 107

010 01 Žilina

Slovenská Republika

Tel: +421 (0)948 516-427

Kontaktujte nás

  • Facebook
  • YouTube
  • LinkedIn Sociální Icon
  • RSS

Tento web používa súbory cookies. Jeho prehliadaním súhlasíte s ich používaním. DOZVEDIEŤ SA VIAC

Ochrana osobných údajov a zodpovednosť

(Imprint, privacy, liability)

DQS SLOVAKIA s.r.o. - certifikačné služby ISO 9001, ISO 45001, ISO 14001:2015, TISAX, IATF 16949:2016.| dqs-slovakia.sk

Environmentálny manažment

 

Spoločnosti po celom svete, zo všetkých podnikateľských sektorov vidia DQS ako ich dôveryhodného partnera pre systémovú certifikáciu. Zistite, čo ponúkame prostredníctvom nižšie uvedeného prehľadu, alebo nás kontaktujte, aby ste zistili viac o našich službách.

Udržateľná biomasa

REDcert, ISCC, ISCCplus

Udržateľná biomasa s direktívou 2009/28/EC  (Renewable Energy Directive, RED), Európska Komisia definovala rámec, v ktorom tekutá biomasa, používaná na generovanie energie, môže byť považovaná za udržateľne vytvorenú a preto aj za predmet daňových úľav, kde aplikovateľné. Do 10. septembra 2010, museli byť tieto direktívy transformované do národných legislatív všetkých členských štátov EU.

Nemecko reagovalo veľmi rýchlo a vydalo prvú vyhlášku v už  júli 2009: Biomasa- Elektrina-Udržateľnosť - Vyhláška (BioSt-NachV), ktorá sa zaoberá generovaním elektrickej energie z tekutej biomasy. V septembri 2009 nasledovalo Nariadenie o požiadavkách týkajúcich sa udržateľnej produkcie bioplynov (Biokraft-NachV), ktoré sa zaoberá použitím biologických horľavín v palivách. Zameranie oboch vyhlášok je primárne zamerané na využitie zeleninových olejov na vykurovanie alebo generovanie energie. Implementácia týchto právnych požiadaviek bola delegovaná nemeckej BLE  (Federálna agentúra pre poľnohospodárstvo a potravu), ktorá na tento účel určuje a monitoruje certifikačné systémy a orgány.

 

Bod 46 Zákona o Obnoviteľnej Energii (EEG)

Podľa bodu 46 nemeckého EEG, prevádzkovatelia zariadení bioplynov sú povinní upozorniť sieťového operátora o ich vstupnom materiáli (pevná biomasa, tekutá biomasa, iná biomasa), ako aj o použitej technológii. Od prevádzkovateľov zariadení bioplynov sa vyžaduje, aby dodali všetky potrebné dáta na konečné vyhodnotenie do 28. februára každého roka za predchádzajúci rok. DQS má v dispozícii autorizovaných audítorov na všetky aspekty bodu 46 EEG, BioST-NachV a Biokraft-Nach.